Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: На денешен ден Бразил го доживеа најголемиот фудбалски срам, 50 илјади навивачи плачеа

Бразил пред шест години беше домаќин на Светско фудбалско првенство. Токму кога тие беа организатори, го доживеаја најголемиот фудбалски срам во поновата историја. Се надеваа на нов трофеј, стигнаа до полуфиналето, а таму ги пречека Германија. На крајот Германците славеа со неверојатни 7:1.

По ова фудбалерите беа на ѕидот на срамот, а со години навивачите не можеа да им го простат ова понижување.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама