Connect with us

Кошарка

ВИДЕО: Највисокиот кошаркар во НБА лигата, на 24-годишна возраст учи да плива

-Час по пливање за Тако. Сенегалскиот Фелпс, објави Енес Кантер, кој заедно со Џејлен Браун го учеа да плива во базен нивниот соиграч од Торонто, Тако Фал, кој е највисокиот играч во лигата со 226 сантиметри.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com