Connect with us

Кошарка

ВИДЕО: Нашиот Димитриевиќ со сјајна партија, 22 поени за победа на Хувентуд во Еврокупот

Published

on

Ненад Димитриевиќ одигра уште една блескава партија во дресот на Хувентуд. Тој е најзаслужен за победата на неговиот тим против Монако во рамките од Топ16 фазата во Еврокуот so 79:72. Димитриевиќ постигна 22 поени и беше најдобриот поентер на мечот. Хувентуд е прв во групата со сите три победи, додека за Монако ова е прв пораз во оваа фаза.

Advertisement

Facebook