Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Навивачите на Црвена звезда влегоа на терен: предизвикаa прекин, па палеa факли

Водачот на домашната екипа Владимир Шавија на момент предизвика прекин. Натпреварот требаше да се игра без публика, но тоа не беше проблем за водачот на „Делиите“, со уште неколкумина навивачи, влета на атлетската патека, каде што имаше разговор со тренерот на срвено-белите, Дејан Станковиќ, а потоа и со дел од фудбалерите на тимот.

Црвена Звезда во Купот на Србија славеше против Златибор, а на полувреме играчите на белградскиот тим мораше да го слушаат водачот на навивачката група Делије.

Неговиот потег е оддавање почит на починатиот Бранислав Зељковиќ, поранешен водич на „Делиите“, кој го загуби животот пред точно десет години.

loading...

Facebook