Поврзи се со нас

Кошарка

ВИДЕО: НБА ѕвездата е голем човек, приреди изненадување на куќната помошничка

Кошаркарот на ЛА Лејкерс Џавал МекГи одлучи да ја изненади својата куќна помошничка за нејзиниот роденден. Лично отишол, купил торта и и приредир роденденско изненадување. Можеби ова не е ништо, но сепак е изненадување за сите бидејќи ретко која ѕвезда која „лежи“ на милиони се одлучува на ваков гест и ретко која ѕвезда има таков пријателски однос со своите куќни помошници.

 

loading...

Facebook