Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Не брани само Кизиќ со глава, погледнете ја интервенцијата на Митревски

Екипата на Порто каде што нстапува нашиот голман Никола Митревски, издвојува победа над Сегед со 25:19.

Моментот кој го одбележа натпреварот несомнено е одбраната на нашиот Никола Митревски. По одличната акција на противникот, Митревски во стил на фудбалските голмани се истегна колку што е долг и со глава успеа да спречи гол за противникот.

Како изгледаше сето тоа можете да погледнете на видеото подолу.

Advertisement