Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Нејмар удри играч на Марсеј: Жал ми е што не го удрив го*нарот во лице!

Синоќе бевме сведоци неверојатен натпревар во Париз помеѓу екипите на ПСЖ и Олимпик Марсеј.

„Жал ми е само што не го удрив се….о во лицето. Лесно беше да се води мојата агресија со ВАР. Би сакал ВАР да го покаже делот кога расистот ме нарече мајмунски к….н син“, напишал Нејмар на Твитер.

Бразилската ѕвезда подмолно предизвика втор бран на тупаници откако од позади го удри Алваро по главата, а потоа на „Твитер“ напиша дека му е жал што не го удрил во лице.

Нејмар доби црвен картон откако судијата го користеше ВАР, и виде што стори. Но, Бразилецот не можеше да се помири со таа одлука.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com