Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Неверојатно, навивачите на Ајакс во голем стил го испратија Ван де Бек во Манчестер Јунајтед

Како што е познато, холандскиот фудбалер Дани Ван де Бек е нов фудбалер на Манчестер Јунајтед. Во текот на оваа недела ќе им се приклучи на тренинзите, а доцна синоќа беше пречекан од страна на најверните навивачи на Ајакс кои го испратија во голем стил. Со песна и пиротехнички сретства.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com