Connect with us

Други спортови

ВИДЕО: Неверојатно-Новак Ѓоковиќ дисквалификуван од УС Опен поради овој потег

Новак Ѓоковиќ е дисквалификуван од учеството на УС Опен. Малку вознемирен поради тоа што загуби брејк, Ѓоковиќ го удри топчето, па погоди еден од линиските судии зад него. Иако немаше намера, сепак ударот беше силен, па неколку секунди судијката се обидуваше да земе воздух.

По реакцијата на Ѓоковиќ, но и според видеата се гледа дека српскиот тенисер немаше намера да стори такво нешто. Сепак, по неколкуминутната консултација, тој е дисквалификуван од УС Опен.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com