Поврзи се со нас

Фудбал

(ВИДЕО) НОВА ГЛУПОСТ: Капитенот на Јунајтед апсен, доби црвен картон, исклучен 30 минути…

Хари Мегваер никако да одигра еден добар натпревар, а после денешниот сигурно ќе биде мета на нови критики од англиската јавност.  Капитенот на Манчестер Јунајтед, Хари Мегвајер во последниов месец често се наоѓаше на насловните страници од таблоидите, но главно поради негативни причини. Сè започна со апсењето и тепачката во Грција на Миконос.

По скандалозното апсење за тепачка во Грција и катастрофалните партии со Манчестер јунајтед, англискиот селектор Герет Саутгејт го врати во репрезентацијата, и тој одговори на тоа со несфатливи два жолти картони против Данска за само пола час игра.

Најскапиот дефанзивец на светот никако да ја оправда сумата која за него ја платија Манчестер јунајтед.

Advertisement

Facebook

Реклама