Connect with us

Други спортови

ВИДЕО: Нова снимка поради која Новаќ Ѓоковиќ е дисквалификуван од УС Опен

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е дисквалификуван од УС Опен откако со топче погоди линиски судија. Се појави нова снимка на која се гледа дека неколку моменти судијката не можела да земе воздух. Сепак, некои коментари на социјалните мрежи се дека таа одлично глумела. Проценете сами.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com