Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: „Ножички“ од мртов агол, ваков гол ретко се гледа!

Во самиот финиш од еден натпревар од палестинската лига домашната екипа со гол во 93. минута стигна до триумф од 2-1, а истиот беше постигнат на неверојатен начин – со „ножички“ од мртов-агол.

Коментаторот се изнендади, голот со ножички е постигнат од „мртов агол“, но и со многу среќа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 433 (@433)

loading...

Facebook