Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Од слободен удар Давид Ѓошески со мајсторски гол ја отвори ВМФЛ

Давид Ѓошески со мајсторски гол од слободен удар го постигна првиот гол на стартот од Втората македонска фудбалска лига. Ѓошски ја донесе и првата радост за екипата на Победа од Прилеп.

Веднаш потоа следуваше и нов гол на Победа за 2:0, а стрелец беше Димовски.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com