Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Одигран првиот меч без голови во Премиер лигата

Вест Бромвич Албион и Барнли ги поделија бодовите (0-0) и со ремито без голови успеаја да направат нешто што не беше видено во воведните пет кола од новата сезона во Премиер лигата.

Гостите постигнаа гол во првото полувреме, но беше поништен поради офсајд, а и претходно и потоа имаше малку шанси за гол на двете страни.

ВБА сега има два поени, а Барнли еден поен.

loading...

Facebook