Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Одличен зицер за водство на Ренова, но Мухарем промаши иако имаше одлична позиција

Во шестата минута од натпреварот, Ренова можеше да донесе водство над Пелистер со одличен гол од зицер, но трагичар беше Мухарем кој иако беше на одлична позиција, сепак промаши.

-текстот продолжува по рекламата-

Поради освежување на тревникот на „Градскиот стадион“ во Тетово, денешното дерби меѓу Ренова и Пелистер се игра во Гостивар.

-текстот продолжува по рекламите-

Видео: Gol.mk

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама