Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Откриена тајната, што се напил Халанд на полувреме по што постигна 4 гола

Ерлинг Халанд синоќа уште еднаш ги потврди своите високи дострели.

„Да бидам искрен, на полувреме се напив енергетски пијалок и добив крила, па се беше во ред. Акцијата за првиот гол беше убава, вториот исто така беше убав гол, кај третиот мислев дека сум во офсајд, но и тој беше убав, сите всушност беа убави“, порача младиот Халанд.

Борусија Дортмунд со оваа победа над Херта Берлин, дојде на само бод заостанување од лидерот Баерн Минхен, што сигурно остава простор за интересна сезона.

Норвешкото корпулентно чудо од дете, постигна четири гола во вториот дел во победата на „милионерите“.

loading...

Facebook