Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Ова е голот на сезоната во Бундеслигата

Фантастичниот погодок на Емре Џан од Борусија Дортмунд против Баер Леверкузен е прогласен за гол на сезоната во Бундеслигата. За радоста за Емре Џан да биде уште поголема ова беше негов прв гол во дресот на Борусија Дортмунд, откако во зимскиот преоден рок се пресели од Јувентус.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com