Connect with us

Тајмаут

ВИДЕО: Ова е ѕверот од 140 килограми кој го чува Кристијано Роналдо

Published

on

Кристијано Роналдо веројатно е најпопуларниот спортист на светот, а со оглед на тоа дека го препознаваат каде и да се појави, неопходно му е обезбедување. На чело на тоа обезбедување се наоѓа искусниот телохранител Гонсало Салгадо, кој со години се грижи за Кристијано Роналдо. Внимава на неговиот сонародник да не му пријдат сомнителни лица, ја организира трасата на движење, а воедно се грижи и за неговата девојка Георгина.

Португалската ѕвер е инаку поранешен ММА борец кој има преку 140 килограми, а на Инстаграм често пати се фали како вежба и дека во секој момент е подготвен да одговори на сите задачи.

 

Advertisement

Facebook