Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Пандев ја промаши најдобрата шанса – Џенова одигра реми со Верона

Пандев се најде во стартниот состав и одигра 80 минути.  Македонецот ја имаше најдобрата шанса.  Верона и Џенова одиграа 0:0 по првото полувреме во натпреварот од 4 коло во Серија А.

Пандев имаше одлична шанса во 33.минута, но неговиот шут го одбрани голманот на Верона, Марко Силвестри. Во финишот Пандев беше заменет со Виторио Париџини, а Џенова успеа да освои бод.

loading...

Facebook