Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Пандев носи предност со гол во надополнувањето

Published

on

Во надополнувањето од првото полувреме, преку супер акција, Барди од десно додаде на осамениот Пандев, кој пак биеше во мрежата на Тер Штеген.

Македонија со ова е во водство против Германија.

Со овој резултат одима на полувреме.

 

Facebook