Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Пандев постигна прекрасен гол

Во самиот финиш Џенова успеа да освои бод на гостувањето против Удинезе.

Во натпреварот од 30. коло во Серија А, Џенова каде што игра Пандев и Уднезе кад што игра Несторовски, одигаа 2:2.

Пандев во игра влезе во 59. минута, а Несторовски играше од првата минута.

Илија Несторовски иако играше од првата минута не успеа да постигне гол, но Горан пандев во 81. минута постигна прекрасен гол.

На останатите натпревари од Серија А:

Бреша – Верона 2:0

Парма – Фиорентина 1:2

Каљари – Аталанта 0:1

Сампдорија – Спал 3:0

Парма – Фиорентина 1:2

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама