Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Поради автогол, Вардар без победа си оди од Битола

Последните минути од натпреварот донесоа изненадување на стадионот под Тумбе Кафе. Вардар наместо да слави, одира реми со Пелистер поради автоголот на Черлестон. Натпреварот заврши со 1-1.

Првиот гол го постигна екипата на Вардар во 32 минута. одбраната на Пелистер погреши во поставувањето на офсајд стапица, по додавањето од капитенот Мицевски, Цветановски изби сам пред Талески и со ефектна завршница го отвори резултатот (0-1).

Во 94. минута голема конфузија во одбраната на Вардар им донесе реми на битолчани. Бразилецот Чарлестон и голманот Илиќ не се разбраа и Чарлестон со ефектен автогол ги постави финалните 1-1.

Advertisement

Facebook

Реклама