Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: По само три секунди од натпревар Тевез доби жолт картон – погледнете што направи…

Карлос Тевез е во центарот на вниманието. Напаѓачот на Бока јуниорс тргна со груб старт кон противникот, а судијата на крајот му покажа само жолт картон. Тевез е во центарот на вниманието поради неспортското однесување на мечот со Тељерес Кордоба.

Тргна со груб старт кон противникот, а судијата на крајот му покажа само жолт картон, иако навивачите сметаат дека требало да добие директен црвен картон.

loading...

Facebook