Connect with us

Тајмаут

ВИДЕО: Поради коронавирусот нема многу работа, но убавата италијанска новинарка си најде „обврска“

Објавено:

Италија е погодена од коронавирус. Се откажуваат голем број на спортски настани, а мечевите кои италијанските тимови ги играат во Европа, поточно оној на Интер вечерва ќе биде пред празни трибини, но и без присуство на новинари.

Во минатото коло се одложија неколку мечеви, а останува да се види што ќе се случи викендов.

Поради тоа, најубавата италијанска новинарка Дилета Леота си најде „обврски“. Се затвори во сала и вежба пилатес.

View this post on Instagram

#relax ☀️📕😎⛱🌊

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

View this post on Instagram

#monday #sport #dance #friends

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com