Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Постигнат е првиот гол во четвртфиналето од Лигата на шампионите

Published

on

Првите натпревари од четвртфиналето во Лигата на шампионите се играат во вторник навечер.

Реал Мадрид и Ливерпул се среќаваат во дербито на вечерта во Мадрид, но првиот гол беше постигнат во Манчестер.

Сити на Етихад поведе против Борусија Дортмунд со 1:0, а голот го постигна Кевин де Брујн во 19. минута со асистенција на Ријад Махрез.

Погледнете го голот на Де Брун ТУКА .

Facebook