Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Потпиша за Тотенхем, па го натераа да ги брише постовите за Арсенал

Мет Доерти, од Вулверхемптон,  е нов играч на Тотенхем. Тој за сума од 16 милиони евра се пресели во тимот на Мурињо. Сепак, откако и официјално потпиша, беше приморан да ги избрише сите негови постови на социјалните мрежи во кои го величеше Арсенал и порачуваше дека го сака овој тим. Впрочем на тој начин беше и претставен во новиот тим.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com