Поврзи се

Други спортови

ВИДЕО: Прослави од повеќе од 2 милиони фанови за титулата на Филаделфија Иглс

Повеќе од 2 милиони фанови излегоа на улиците на американскиот град да ја прослават титулата што минатата недела ја освоија во Американската фудбалска лига со победа во финалето против големиот фаворит Њујорк Патриотс.

Ова е трет шампионски трофеј за Иглс но прв во Супербоул ерата и многумина во своите изјави потенцираа дека не верувале дека можат во финалето да ги победат славниот Том Брејди и тренерот Беличек.

 

ФОТО

ВИДЕО

ПОВЕЌЕ ОД Други спортови

loading...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com