Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Други спортови

ВИДЕО: Први снимки од роднините на Марадона: Поранешната жена и ќерките се простуваат од Марадона

По обдукцијата е утврдена смртта на легендарниот Диего Армандо Марадона, чие срце престана да чука на 25 ноември.

По деталното испитување на телото на легендарниот фудбалер, беше утврдено дека тој починал од акутна, конгестивна и хронична срцева слабост, што генерирало акутен белодробен едем, според резултатот од прелиминарната обдукција.

Неколку часа по смртта на Диего,  телевизиските камери ги снимија првите слики од Клаудија Вилафана, поранешната сопруга на Диего со две ќерки.

Семејството на легендарниот фудбалер се држеше за рака, видливо депресивно и очајно поради смртта на Марадона. Во домот, семејството на фудбалската везда ќе изврши бдение со интимна церемонија. Околу милион луѓе се очекува да се збогуваат и да и оддадат почит на легендарните најдобри десет на Аргентина.

 

loading...

Facebook