Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Реакцијата на легендата на Ливерпул на промашувањето на Рахем Стерлинг

По пензионирањето од професионалниот фудбал, легендата на Ливерпул, Џејми Карагер е стручен фудбалски коментатор. Но, со каква страст коментира, тоа е просто неверојатно. Такво нешто не се гледа често.

Доволен доказ е неговата реакција на промашувањето на Рахем Стерлинг против Лион. Карагер во студиото беше заедно со уште еден поранешен фудбалер Мика Ричардс.

Инаку, како што е познато Лион го шокираше Манчестер Сити со 3:1 и закажа полуфинале против Баерн Минхен.

 

Advertisement

Facebook

Реклама