Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Роналдо го постигна првиот гол за Јувентус

Во овие моменти се игра традиционалниот натпревар помеѓу првиот и вториот тим на Јувентус.

Воедно ова е и прв натпревар за Роналдо во дресот на Јувентус.

Португалецот на оваа средба успеа да се запише уште во осмата минута од натпреварот.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com