Connect with us

Тајмаут

ВИДЕО: Роналдо му „продаде финта“ на дефанзивец на Рома како на мало дете

Објавено:

Јувентус ја совлада Рома со 2:1 во дербито во неделата и го искористи ремито на Интер против Аталанта 1:1, па се врати на лидерската позиција. Демирал и Роналдо беа стрелци на головите, а Португалецот беше особено расположен за игра.

Тоа го покажа и со атрактивниот потег, односно дриблинг, кога на дефанзивецот на Рома Смолинг му „продаде финта“ како на мал фудбал.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com