Connect with us

Други спортови

ВИДЕО: Рускиот фармер, „Кралот на шлаканиците“ подготвен за одмазда

Василиј Камотски, познат како руски крал на шлаканиците, ја загуби титулата на најдобар минатата година. Тој беше нокаутиран со брутален удар од Вјачеслав Зезулја, кој сега ја држи таа титула. По ова Комотски имаше настапи, една победа и еден нерешен резултат.
Но, рускиот фармер напорно работи за да си ја поврати титулата. Како што вели, дојде време за одмазда. Наскоро се очекува да биде организиран реванш.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com