Connect with us

Други спортови

ВИДЕО: Се јави момчето кое беше погодено од Федерер пред 14 години: Се уште чекам извинување

Дисквалификацијата на Новак Ѓоковиќ од УС Опен, поради тоа што погоди линиски судија со топка е главна вест во светските медиуми. Таквите правила помалку се сурови за теисерите, иако понекогаш поминувале и без казна.

Таков случај беше со Надал кога погоди девојче, но и Федерер минал низ таква ситуација. Тоа се случи во 2006-та година кога Федерер на Австралија опен со топчето погоди момче крај теренот, а реакцијата на Швајцарецот беше окарактеризирана како шармантна и доби аплауз.

Во меѓувреме тоа момче порасна и се огласи.

-Федерер ме погоди и рече мораш да бидеш подготвен, по што ми се насмеа. Беа тоа тешки 14 години Роџер, но време е за извинување, напиша Хит Џејмисон.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com