Connect with us

Тајмаут

ВИДЕО: Се*си голферка го „запали“ интернетот, може и со градите!

Атрактивната американска голферка Пејџ Спиранац се досадува во изолација, а времето одлучи да го „потроши“ со снимање на интересни видеа кои ги објавува на Инстаграм.

Пејџ вежбаше кратки удари во голф за да остане во форма, а кога заврши со тренингот одлучи малку да ги забавува фановите. Американката на разни начини го удираше топчето, но интернетот го „запали“ кога стапот за голф го стави меѓу градите.

 

View this post on Instagram

 

loading...

I love putting because it’s all about feel and confidence. There’s no right or wrong way to grip the putter. Here are some of my favorites! Let me know if I missed any😉

A post shared by Paige Spiranac (@_paige.renee) on

View this post on Instagram

Just working on shot shaping and ball flight👌🏻

A post shared by Paige Spiranac (@_paige.renee) on

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com