Connect with us

Други спортови

ВИДЕО: Шекил О’Нил во рингот, фрлаше луѓе …

Published

on

Поранешната НБА ѕвезда сега се обиде и во борење.

Некогаш центарот на ЛА Лејкерс со 216 см во висина и околу 145 килограми тежина беше незадржлив за одбраната во НБА лигата, а вчера организираше и шоу за промовирање на професионалното борење „Сите елитни борења“.

Воодушевена публика го поздрави О’Нил и во еден момент тој ги фрлаше луѓето околу рингот.

Секако, имајќи предвид дека станува збор за кечери, комбинација на глума и спорт, никој не беше повреден…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DR. SHAQUILLE O’NEAL Ed.D. (@shaq)

Facebook