Поврзи се со нас

Кошарка

ВИДЕО: Што се случува со Харден, како да се прејал, па дошол на натпревар

Џејмс Харден беше мета за потсмев поради стомакот за време на загревањето пред мечот со ЛА Лејкерс. Навистина тој изгледаше чудно, односно како да се прејал, па дошол на натпревар. Екипата на Хјустон на крајот беше поразена од Лејкерси со 100:1017, а Харден мечот го заврши со 16 поени, седум скокови и шест асистенции.

„Ракетите“ сезонава со скор од 3:6 се една од најлошите екипи оваа сезона.

 

Facebook

loading...