Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: „Шверцератите“ не смеат да одат во Тетово! Напната атмосфера на наплатна рампа

Навивачката група на ФК-Скопје, „Шверцерат“ била спречена од полициски сили на пунктот Скопје-Тетово, јавува ТВ21.

Речиси пет автобуси со навивачи не смеат да одат за Тетово, каде денеска на градскиот стадион се очекува да се одигра фудбалскиот натпревар меѓу ФК Шкендија и ФК Скопје.

Facebook