Connect with us

Други спортови

ВИДЕО: Слушнете го коментаторот Стојановски – емотивна порака за пласман на Европско на нашите одбојкари

Published

on

Коментаторот Тони Стојановски со нов емотивен говор го прослави пласманот на Македонија на одбојкарското ЕП кое ќе се одржува подоцна годинава.

Спартанците триумфираа со 3-1 над Турција, што беше доволно за да се обезбеди второто учество на континенталниот собир во нашата историја.

Advertisement

Facebook