Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Срамота! Хрватска загуби во 90. минута, ама остана во Лига А

репрезентација на Хрватска на домашен терен со пресврт загуби од Португалија (2-3), но успеа со подобра гол-разлика да обезбеди опстанок во групата А од Лигата на нации.

Хрватите беа во директен дуел за третото место со Шведска, па и покрај поразот имаа среќа што и скандинавската селекција загуби на гостувањето кај Франција.

,

Од групата 3, во плеј-офот на Лигата на нации патува Франција, Португалија и Хрватска имаат опстанок, додека Шведска се сели во Б-дивизијата.

loading...

Facebook