Поврзи се со нас

Други спортови

ВИДЕО: Страшниот пад на младиот мотоциклист остави многумина во неверување

Младиот мотоциклист Рјусеи Јаманака доживеа неверојатна несреќа за време на трката.

Јапонскиот возач се обиде да избегне удари во задниот дел на моторот на неговиот колега од клубот, а потоа се случи несреќа во која падна точно на главата.

За среќа, Јаманака се најде на нозе. Помина без сериозни повреди, но овој 19-годишник сигурно ќе научи многу од ова.

loading...

Facebook