Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Судир меѓу навивачите на Партизан и Звезда на улиците на Вишеград поради графит

Ривалството меѓу Партизан и Црвена звезда е сигурно една од „најжестоките“ на светот, а истото важи и за навивачките групи на белградските клубови.

Делије и Гробари се во постојана војна веќе неколку децении и ја користат секоја можност за пресметка. Еден од нив се случи деновиве во Босна и Херцеговина, поточно во Вишеград.

Имено, во градот се случи судир на овие навивачки групи околу цртањето графити. Навивачите на Партизан нацртаа графити на ѕидот во Вишеград, а тоа не му се допадна на приврзаниците на Звезда.

Имаше голема расправија, поради што полицијата реагираше. Неколку навивачи се судрија физички, но за среќа полицијата успеа да ја контролира ситуацијата. Видео од оваа пресметка наскоро се појави на социјалните мрежи.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com