Connect with us

Други спортови

ВИДЕО: Тајсон се занесе на тренинг, па го нокаутираше спаринг партнерот

Мајк Тајсон секојдневно, напорно се подготвува за мечот против Рој Џонс Џуниор кој е на програмата на 28-ми ноември. Легендарниот шампион навистина жестоко тренира, тренинзите се силни, а брзината која ја покажува е импресивна за човек кој има 54 години.

На еден од тренинзите Тајсон малку се занесе па го нокаутираше својот спаринг партнер.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com