Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Топ 5 најдобри одбрани во 10. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

Објавено:

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од десетото коло на Лигата на шампионите.

Се истакнаа следните голмани:

5. Никлас Ландин (Кил)

4. Торстен Фриз (Елверум)

3. Игор Чуприна (Татран Прешов)

2. Андреас Волф (Киелце)

1. Дмитри Павленко (Чеховски Медведи)

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама