Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Топ 5 најубави голови на 10. коло на Лигата на шампионите

Објавено:

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во деветтото коло на Лигата на шампионите. Погодокот на Ловро Јотиќ од Еурофарм Работник, постигнат на средбата со Кокс, е избран за трет најубав гол на колото.

Автори на најубавите голови се:

5. Себастјан Фримел (Кадетен Шафхаузен)

4. Александер Блонз (Елверум)

3. Лео Давид (Бидасоа Ирун)

2. Мохамед Мамду (Динамо Букурешт)

1. Стефан Сунајко (Савехоф)

Видеото можете да го видете ОВДЕ

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама