Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Тотенхем го совлада Манчестер сити

Тотенхем го победи Манчестер сити вечерва во Лондон со 2:0 во дербито на 9. коло од англиската Премиер лига.

Во дербито, Тотенхем беше домаќин на Манчестер Сити и тоа беше нова пресметка меѓу тренерите титани Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола. Специјалното повторно го надмудри својот стар (не)пријател.

Момците на Гвардиола пак со 12 се на дури 10 место со минус осум во однос на лидерот.

loading...

Facebook