Connect with us

Други спортови

ВИДЕО: Три главни причини зошто Ѓоковиќ се распадна во финалето против Медведев

Се прават разни анализи зошто Новак Ѓоковиќ се „распадна“ во финалето против Медведев на УС Опен, поради што не успеа да ги обедини круните на четирите големи грен слем турнири во една година.

Како дел од причините се посочуваат менталната бариера, потоа тоа што однапред го прогласија за шампион, но и неучеството на Надал и Федерер кој се негови најголеми ривали и кои секогаш значат мотивација плус.

АНАЛИЗАТА НА СЛЕДНИОТ ЛИНК:

Facebook