Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Цел свет им се смее на овие репрезентативци на Англија

Англија синоќа гостуваше на Данска, во Лигата на нации и одигра 0:0. Во составот беше Трипие, а на клупата Инс. Двајцата беа под знак прашалник, поради бизарна причина. Имено, на тренингот во пресрет на овој дуел при една вежба, двајцата се судрија меѓусебно.

За среќа сето ова помина без поголеми последици, но овие двајца репрезентативци на Англија се главна тема за потсмев.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com