Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Златан се врати во Милан, а првата изјава во негов стил- Не сум тука да бидам маскота

Златан Ибрахимовиќ и официјално и следната сезона ќе го носи дресот на Милан. Договорот е продолжен за уште една година, а тој му се приклучи на тимот.

-Не сум тука да бидам маскота. Тука сум да донесам резултати, да му помогнам на тимот, тренерот и да го вратиме Милан каде што му е местото, вели Ибра по враќањето во Милано.


 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com