Connect with us

Тајмаут

Видеото за поранешна НБА ѕвезда кое ги потресе САД го снимил полицаец, доби суспензија

Поранешниот НБА кошаркар, кој играл заедно со Леброн Џејмс, Делонте Вест во моментов е бездомник и без „скршена пара“. Се што заработил додека играл за Кливленд, Бостон, Сиетл, го загубил поради проблеми со дрогата и психичката состојба.

Пред неколку дена се појави видео на социјалните мрежи од Делонте Вест, а тој беше претепан среде улица. По ова бил однесен во полициска станица, каде биле утврдено дека се работи за поранешна НБА ѕвезда.

Видеото го снимил полицаец, кој потоа добил суспензија бидејќи ги прекршил правилата и наместо да реагира, тој снимал со телефонот.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com