Connect with us

Други спортови

Вил Смит се приклучи на меѓународниот маратон во Хавана

Холивудската ѕвезда Вил Смит се приклучи на меѓународниот маратон во Хавана. Маратонот почна утрово во 5 часот.

Смит се приклучи на останатите 6.000 учесници.

Неговата цел беше да ја покрие полумаратонската дистанца од 21 километар и 100 метри.

Актерот стигна до финалето, покажувајќи одлична форма.

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com